روش های بازپروری و آموزش کودکان دارای اختلالات یادگیری

روش های بازپروری و آموزش کودکان دارای اختلالات یادگیری


معرفی کتاب

روش های بازپروری و آموزش کودکان دارای اختلالات یادگیری

 

این کتاب، از تازه ترین کتاب‌های نوشته شده در زمینه‌ی شناسایی و بهبود‌بخشی اختلالات یادگیری است. برجسته ترین ویژگی کتاب، این است که نویسنده آن، سالها مربی کودکان دارای اختلالات یادگیری بوده‌اند و از نزدیک با ویژگی‌های شناختی، رفتاری و عاطفی این کودکان آشنا هستند. از سویی دیگر آشنایی نویسنده با مفاهیم کتاب‌های درسی و گنجاندن آنها در روش‌های تمرینی و کاربردی کتاب، آن را تبدیل به یک راهنمای کاربردی و در دسترس برای آموزگاران، مربیان و والدین کرده اند.

با توجه به این ویژگی؛ کتاب می‌تواند هم از لحاظ آموزشی و پژوهشی منبع خوبی برای دانشجویان رشته‌های روانشناسی باشد و هم از لحاظ کاربردی، کاملا متناسب برای آموزش کودکان دارای اختلالات یادگیری مفید و راهگشاست.

کتاب دارای چهار گفتار است:

گفتار یکم: به بررسی کلی ناتوانایی‌های یادگیری، ویژگی‌ها ، سبب‌شناسی و آزمون‌های در دسترس برای تشخیص این ویژگی‌ها پرداخته است.

گفتار دوم: در این گفتار نویسنده بحث نارساخوانی( اختلال خواندن) را کاملا بسط داده است. نشانه‌های نارساخوانی با توجه به نظریه‌های مختلف شناختی و زبانشناختی مورد توجه قرار گرفته است. ارزیابی این مشکلات و مراحل رشد و شکل‌گیری زبان هم توضیح داده شده است.

در این گفتار تمرین های کاربردی بسیار خوبی گرد امده است، از جمله:

تمرین‌های ادراکی – حرکتی برای برطرف نمودن خامی حرکتی، تعادل نیمکره‌ها، تمرین های دیداری ، روش موقیعیت یابی دیویس، تمرین‌های تسلط بر حروف و

گفتار سوم:  این گفتار به ویژگی‌های اختلال نوشتن می‌پردازد و پس از ان راهبردهای بهبودبخشی را ارائه می‌دهد. از جمله راهبردها:

روش تسلط‌یابی بر نماد دیویس، آموزش‌های آشنایی با واج‌ها و بالابردن آگاهی واج‌شناختی، روش جی‌پنج، روش تصویرسازی با کلمات، جمله سازی و

گفتار چهارم: مشکلات مربوط به یادگیری ریاضی در این گفتار بیان شده است. در این گفتار مفاهیم پایه‌ی ریاضی از پایه‌ی اول تا ششم، به زبانی شیرین و ساده بسط داده شده است. مراحل آموزش عدد، آشنایی با جمع و تفریق، آشنایی با ضرب و تقسیم، مفهوم مساحت، محیط و

خواندن این کتاب را به همه دانشجویان، آموزگاران و والدینی عزیزی که می‌خواهند با روش‌های جدیدتر و کارآمدتر آموزش خواندن، نوشتن، حساب آشنا شوند، توصیه میکنیم.

برای دسترسی راحت تر شما عزیزان به این کتاب، شماره تماس و مشخصات ناشر، در تصویر بالای صفحه منتشر شده است.