خدمات اَویان

به خدمات اصلی این انجمن در ادامه اشاره شده است

alternative

مشاوره

برای دریافت مشاوره رایگان بر روی این لینک کلیک کنید.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان اولیه از انجمن به صورت آنلاین و یا تلفنی با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید:
09395625248 (لطفا در ساعات اداری تماس گرفته شود).

اختلالات یادگیری چیست؟


هر اختلالی که در آن موفقیت تحصیلی فرد، با توجه به سن و آموزش و هوش و يا براساس آزمون‌های معیار خواندن و نوشتن و محاسبه، از آنچه انتظار می‌رود بسیار کمتر باشد، اختلال یادگیری توصیف می‌شود.


بیشتر بخوانید
alternative
alternative


آیا می دانید که ...


نظریه‌های آسیب‌محور که بیش از صد سال است تنها بر روی نقص‌های یادگیری متمرکز است، با ظهور نظریه‌های جدید شناختی، تصویربرداری‌های مغزی، گزارش موفقیت‌های علمی و کارکردهای افرادی که در زمره‌ی کودکان LD بوده‌اند، به نفع نظریه‌های تفاوت‌محور کمرنگ‌تر شده است؟


بیشتر بخوانید

از نگاه مادران ، مربیان ، کارشناسان

دخترم در مهد کودک در سن پنج سالگی بود که متوجه شدم کارهای نقاشی و شکل‌هایی که به عنوان تکلیف به او داده می‌شود را با دقت انجام نمی‌دهد و ...

متن کامل

از زبان مادران

آنچه می‌خوانید خاطرات تلخ یک گرافیست موفق است!

متن کامل

از زبان افراد دارای اختلال

سارا یه دختر تپل مپل چشم رنگی بود. یه روسری نارنجی سرش بود و چنان روسریش رو گره زده بود که لپاش زده بود بیرون.

متن کامل

از زبان مربیان و کارشناسان

alternativeسوالات متداول

  • در این قسمت می توانید سوالاتی که پر تکرار بوده را به همراه پاسخشان مشاهده نمایید

پاسخ: تشخیص اختلالات یادگیری و روانی، فرایند پیچیده‌ای دارد و برای بهبودی هرچه زودتر و بهتر؛ باید تشخیص درست و دقیقی صورت بگیرد. بهترین راه برای تشخیص دقیق این است که با دیدن نشانه‌هایی که متفاوت از دیگران کودکان است، در سنین پایین‌تر به افراد متخصص مراجعه کنید و در غیر این صورت؛ ممکن است زمان طلایی را برای کمک به او از دست بدهید.

ما نیز در سایت انجمن، بخشی را برای مشاوره رایگان قرار داده ایم که با کلیک بر روی آن می توانید، از خدمات رایگان مشاوره‌ای متخصصان ما بهره‌مند شوید.

پاسخ: مادر عزیز: خیلی وقت ها مشکلات آموزشی افراد به ویژگی ها خاص پردازش شناختی و تفاوت‌های یادگیری آنان بر می‌گردد. بنابراین پیش از هر چیزی نیاز است تا شما این ویژگی ها را خوب بشناسید.

یکی از بدترین برخوردهای آموزشی با کودکانی که دارای مشکل یادگیری هستند و یا از همتایان خود عقب مانده اند، این است که ما از هر فرصتی برای تکرار و تمرین درس ها استفاده کنیم. پر کردن بیشتر ساعات شبانه روز با انواع کلاس های تقویتی، چندان اثربخش نخواهد بود. کار اضافی معلم در مدرسه( در زنگ های تفریح و ساعت هنر و ورزش ) برای این کودکان کاملا نتیجه برعکس دارد.

بنابراین بهتر است به جای زیاد کردن ساعات آموزشی، روش های بهبودبخشی را اصلاح کنیم.

پاسخ: بله ، اعضای ما در سطح شهر تهران تا کنون در بسیاری از مدارس و مراکز آموزشی، کارگاه های رایگانی را برای آشنایی خانواده ها و مسئولین آموزشی برگزار کرده است.

ما در مجموعه خود گروه‌های مختلفی را تشکیل داده ایم که هر کدام از عزیزان در سطوح مختلف اجتماعی و تحصیلی و حرفه های گوناگون می‌توانند در آنجا فعالیت کنند.

عزیزان می توانند در قسمت پنل کاربری ، ثبت نام کرده و در هر بخش که تمایل دارند، اطلاعات خود را تکمیل کنند.

ما در کمیته های مختلف علمی و پژوهشی، آموزشی، مشاوره، کارآموزی برای دانشجویان علاقه‌مند، مادران و پدرانی که دارای فرزند دارای اختلال هستند، بزرگسالان دارای اختلالات به ویژه نارساخوانان و همچنین گروه های تولید محتوا ( تصویرگر، موشن گرافیست، بازی ساز و ... ) در خدمت علاقه مندان هستیم.